Banka Hesap Numaralarımız

+90 2323320456

hello@prizmanet.com.tr

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 17:00

Projelerimiz
Anasayfa Projelerimiz

AQUANET Aquapark ve Eğlence Merkezi Yönetim Otomasyonu

Kategori : AQUANET

Proje Hakkında

 AQUANET, piyasada erişebileceğiniz benzerleri gibi farklı sistemlerden devşirilmiş bir otomasyon sistemi değildir. AQUANET, %100 aquaparklar

ve işletmecilerinin ihtiyaçları doğrultusunda sıfırdan hazırlanmış uçtan uca çözüm üreten, tam otomasyon çözümüdür.

 AQUANET, potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayan acenteler ve son dönemde çok popüler olan fırsat siteleri ile işletmenizde kendinize özel kurgulayabileceğiniz promosyonları organize, kontrol ve değerlendirmenizi sağlayacaktır. AQUANET Endüstri 4.0 ile üretilmiş ve IoT (nesnelerin ağ üzerinden iletişimi) desteklidir. AQUANET 3 farklı senaryoda çalışabilir.

 AQUANET Standart;
Personel ihtiyacınız vardır. Giriş, kredi yükleme, sipariş ve çıkış işlemlerinin tamamında ziyaretçilerinize personeliniz yardımıyla hizmet verebilirsiniz. Tüm işlemler müşteri talepleri doğrultusunda personelleriniz tarafından gerçekleştirilir.

 AQUANET Plus;
Personel ihtiyacınız opsiyoneldir. Otomatlar ve personeller birlikte çalışırlar. Müşteri self servis kiosklardan sipariş verebilir, kredi yükleyebilir, kredisini kontrol edebilir ya da havlusunu alabilir. Fakat tüm işlemleri yine personel de gerçekleştirilebilir

 AQUANET 4.0;
Personel ihtiyacınız yoktur. Selfservis kiosklar ve otomatlar aracılığı ile müşterileriniz giriş işlemini, siparişini, havlu-bone gibi anlık ihtiyaçlarını, kredi  yüklemesini, kalan iadesini ve çıkış işlemini kendisi gerçekleştirir. Tamamen otomasyona bağlı olan bu işlemler sırasında hata ve sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
AQUANET’ in her üç senaryosunda da ortak olan özellik, ister personel ister müşteri tarafından yapılacak işlemlerde ikili kontrol sistemi sayesinde insan kaynaklı hata ve art niyetli girişimleri engellemesi, kontrolsüz nokta bırakmaması, ve işletmeci ve yetkili yöneticilerin tüm işleyişi “anlık” olarak takip ederek gerekli aksiyonların anında alınmasını sağlayabilmektir.


Gerek ilgili paneller gerekse mobil uygulamalar aracılığı ile kontrol edilebilen anlık hareketler, tüm ekibi doğru koordine etmek ve verimli kullanabilmek için gerekli olan performans verisini de ayrıca sağlamaktadır.

 • GİRİŞ KONTROL MODULÜ
 • ACENTE MODULÜ
 • KAMPANYA MODÜLÜ
 • KREDİLİ SATIŞ MODULÜ
 • DEPOZİTOLU SATIŞ YÖNETİM MODÜLÜ
 • SATIŞ YÖNETİM MODÜLÜ
 • SİPARİŞ YÖNETİM MODÜLÜ
 • SIRA TAKİP MODÜLÜ
 • DEPO YÖNETİM MODÜLÜ
 • STOK YÖNETİM MODÜLÜ
 • COST CONTROL MODÜLÜ

 • FIRSAT SATIŞ SİTELERİ ENTEGRASYONU (FIRSAT BU FIRSAT - GRUPANYA - FIRSAT.ME - YAKALA.CO - İZMİRBURAYA.COM)
 • OTEL YÖNETİM PROGRAMI ENTEGRASYONU
 • ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ (YAZARKASA POS) ENTEGRASYONU
 • MUHASEBE PROGRAMI ENTEGRASYONU
 • E-FATURA ENTEGRASYONUMASALI RESTAURANT YÖNETİM SİSTEMİ (BulutPOS)

 • PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ
 • OYUN PARKI YÖNETİM SİSTEMİ
 • SPA & WELLNESS YÖNETİM SİSTEMİ

 • ANLIK GİRİŞ - ÇIKIŞ -İÇERİDEKİ KİŞİ SAYISI MOBİL UYGULAMA
 • DETAYLI SATIŞ RAPOR MOBİL UYGULAMA

 • TURNİKE
 • TERMAL YAZICI
 • SELF SERVİS KREDİ YÜKLEME EKRANI
 • SELFSERVİS SİPARİŞ EKRANI
 • DİGİTAL SİGNAGE EKRANLARI
 • KREDİ GÖR CİHAZI
 • KART OKUYUCU
 • KREDİ YÜKLEME KONSOLU
 • KREDİ OKUYUCU
 • GİRİŞ KONTROL MODULÜ

 

    Turnike, otomatik kapı, manyetik ve temassız kart okuyucular ile entegre olarak çalışabilen, AquaPark biletleme ve giriş yönetimini sağlayan, işleyiş  senaryonuza uygun olarak çıkış-yeniden giriş (günübirlik-abonelik-ücretsiz giriş v.b.) durumlarını kontrol eden ve raporlayan modülümüzdür. Bu  modül ile anlık ziyaretçi sayınızı, ziyaretçilerinizin demografik  dağılımını istenilen periyodlara göre raporlayabilirsiniz.

    İşletmeniz adına bilet satışı gerçekleştiren her acente için yönetici paneliniz üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirilir. Kaydedilen her acente için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabileceği bir panel oluşturulur. Acenteniz ile yaptığınız anlaşmaya bağlı olarak acente fiyatı ve son kullanıcı fiyatı belirlenir. Acentelerle belirli periyodlarda mutabakat sağlanabilmesi için satışlar ve girişler raporlanabilmektedir.

    İşletme içersinde ya da acenteye özel olarak oluşturulacak özel fiyatlı promosyonların yönetileceği verimlilik raporunun alınabileceği modüldür. Bu modül sayesinde acenteye, promosyona ve tarihe göre performans ölçülebilmektedir.

    Önceki modüllerimiz gibi yine benzersiz olan fırsat sitesi entegrasyonu modülümüz sayesinde, son dönemde bir hayli popüler olan ve potansiyel müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolu olan fırsat sitelerinden satılan kuponların AQUANET tarafından otomatik kontrolü ve kullandırılmasını sağlayan bu modül ile fırsat siteleriyle karşılıklı mutabakat sağlayarak hem personel hatalarının önüne geçebilir hem de fırsat sitelerinin performanslarını karşılaştırabilirsiniz.

    Giriş yapan müşterimizin nakit-kredi kartı ile yapacağı harcamaların oluşturabileceği riski ortadan kaldırmak üzere kurgulanmıştır. Giriş noktasında ya da yakınında konumlandırılan kredi satış bölümü müşterinin harcamayı planladığı tutarı nakit ya da kredi kartı ile tahsil eder. Yüksek güvenlikli (kopyalanamaz-özel kod içeren-opsiyonel olarak pin tanımlaması yapılabilen) mifare kartları sistem üzerinden müşteri adına kaydeder, tahsil edilen tutarda kredi tanımlaması yapar, müşterimiz kendisine tanımlanan tutarı aşamayacak şekilde tesis içerisindeki tüm harcamalarında kullanır. Çıkış yaparken nakit olarak tanımlanmış olan kredinin kullanılmayan kısmı müşteriye iade edilerek raporlanır.

   

    Depozito tahsilatı yapılan, emanet dolabı ve havlu gibi ürünlerin kullanım ve iade kontrolünü sağlayabileceğiniz eksiksiz teslim edilmeyen ürünler için depozitoyu satışa dönüştürebileceğiniz modüldür.

    Tesis içerisindeki müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak, bone, dezenfektan, hijyenik ped, çocuk bezi gibi ürünlerin satış noktalarından bağımsız olarak tekil satışının gerçekleştirilebileceği modülümüzüdür.

    Fastfood, bar ve snack bar gibi alanlarda müşteri siparişinin alınarak sipariş içeriğini hazırlayacak olan noktalara göre dağılımını yazılı ya da görsel olarak bildiren ve hazırlanma sürecini takip edebileceğiniz modüldür. Modül üzerinden önceden tanımlanan senaryoya göre hamburger mutfağa, soğuk içecekler bara, sıcak içeceklerse kahve evine gönderilebilmektedir.

    Sipariş yönetim modülü aracılığıyla alınmış olan siparişin müşteriye teslim edilen adisyon nüshasında özel algoritma ile oluşturulan sıra numaraları basılmaktadır. Siparişin tamamı hazırlandığında ilgili noktalardan verilen hazır komutu ile birlikte sıra takip ekranlarında bu numaralar gösterilmekte ve yoğun zamanlardaki yığılmanın önüne geçilmektedir.

    Tesis içerisinde farklı noktalarda bulunan depolar, farklı sipariş alanlarına hizmet verebilmektedir. Bu durumda hangi sipariş alanının hangi depoyu kullanacağı depo/stok yönetim modülü ile belirlenmektedir. Stoklar oluşturulan ana depoya giriş yapılır. Sonrasında ilgili depolara yönlendirilen stoklar kaydedilir. Sipariş noktalarından alınan siparişlere göre stoklar sipariş noktasının bağlı bulunduğu depodan düşülür.

    Ürünlerin gruplanarak menü oluşturulmasını sağlayan modüldür. Sipariş noktalarında ürün olarak tanımlanacak olan menülerde stok kontrolü yapılması mümkün olmadığından menü modülümüz hazırlanmıştır. Sınırsız menü oluşturulabilmektedir. Menü satışı yapıldığında menüye dahil olan ürünlerin stoğundan menüye tanımlanmış miktarda (gr. kg. adet) düşüş gerçekleştirilir.

    Her ürün için özel reçete oluşturulabilmesine olanak sağlayan cost control modülü ürün içeriğindeki en küçük bileşene kadar stok kontrolü yapılabilmesini ve her satışta belirlenmiş olan stoğun otomatik olarak düşmesini sağlamaktadır. Menü modülü ile entegre olarak çalışabilen cost control modülü ile menüye dahil edilmiş olan her ürünün reçetesi de tek bir menünün satılmasıyla otomatik olarak düşülmektedir.

    Otellere ait olan ve otel müşterilerinin de yararlanabildiği aquaparklar için giriş, harcama ve extraların direkt olarak otel yönetim programına aktarılması ve extra harcamaların oda hesabına yazılmasını sağlayan entegrasyonumuzdur. Güncel tüm programlarla entegrasyon desteklenmektedir. AQUANET’ ten otel yönetim programına ya da otel yönetim programından AQUANET’ e entegrasyon mümkündür. Detaylı bilgi
için satış temsilcinizle görüşebilirsiniz.

    Bilindiği üzere 2018 yılından bu yana GİB tarafından harici donanım ve yazılımların ÖKC’ lerle bağlantılı çalışma zorunluluğu getirilmiştir. AQUANET yeni nesil ökc ler ile entegre olarak çalışabilmektedir. Detaylı bilgi için satış temsilcinizle görüşebilirsiniz.

    Tesis içerisinde yapılan tüm işlemlerin otomatik olarak kullanılmakta olan genel muhasebe programına aktarımını sağlayan bu entegrasyon ile personel hatalarından kaynaklanan tüm sorunların önüne geçebilmeniz mümkündür. Bilinen ve kabul gören tüm genel muhasebe programları ile sizlere sunacağımız API ler ve servisler ile entegrasyon mümkündür. Detaylı bilgi için satış temsilcinizle görüşebilirsiniz.

    E-Fatura mükellefi olan müşterilerimizin mükerrer kayıtlardan doğabilecek zararlarının önüne geçmek sadece bu işlemler için oluşan personel masraflarından ve zaman kaybından kurtarabilmek adına geliştirilmiştir. Bu entegrasyonun kullanılabilmesi için Efatura mükellefi olunması gerekmektedir. Detaylı bilgi için satış temsilcinizle görüşebilirsiniz.

 

 

Bizi Arayın +90 2323320456

Bizi Arayın +90 2323320456

İzmir Bilimpark - Menderes
+90 2323320456
+90 2323320456
hello@prizmanet.com.tr

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

Sitede kullanılan görsel ve metin içeriklere ait haklar saklıdır.

PrizmaNET Teknoloji

E-BÜLTEN ABONELİĞİ